Archiwum

2016 - Projekt "W zdrowym ciele zdrowy duch" zakończony

 

Kolejny cykl zajęć w ramach projektu "W zdrowym ciele zdrowy duch" jest już za nami. Cieszymy się, że mogliœmy spotkać się ze wspaniałymi uczestnikami. Dziękujemy prowadzącym za pasję i zaangażowanie w dzieleniu się z nami swoją wiedzą i doœwiadczeniem. Zapraszamy w przyszłym roku na kolejny cykl.

 


plakat


Osoby chętne prosimy o wypełnienie
ankiety zgłoszeniowej

 


 

Trwa kolejny cykl warsztatów w ramach projektu "W zdrowym ciele zdrowy duch". Zajęcia wyzwoliły dużo uśmiechu, pozytywnej energii oraz motywacji wśród uczestników. Zapraszamy do zapisów na kolejne cykle.

 

 

 

 

  

Kolejny cykl za nami i spotkanie ze wspaniałymi uczestnikami. Dziękujemy prowadzącym za pasję i zaangażowanie w dzieleniu się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

 

 


 

 

2015 - "Razem po zdrowie" - kompleksowy projekt pomocy osobom chorym onkologicznie i ich rodzinom

 

W ramach projektu "Razem po zdrowie" - kompleksowy projekt pomocy osobom chorym onkologicznie i ich rodzinom, zapraszamy do wzięcia udziału w:

 

 

RTZ czyli Racjonalna Terapia Zachowań jest terapią krótkoterminową dającą długotrwały efekt. Jest metodą łatwą do nauczenia się, co pozwala pracować nią nawet po zakończeniu pracy z terapeutą. Jej punktem wyjścia jest założenie, że to od nas samych zależy jak oddziałuje na nas rzeczywistość. To nie fakty nas smucą, lecz to jak je postrzegamy. Terapia metodą RTZ nauczy Cię, jak lepiej niż dotychczas radzić sobie z problemami, jak zamieniać negatywne emocje w zdrowe. Jak w każdej chwili odnajdywać szczęście i spokój.

 

Metoda Simontona aktywizuje pacjentów do działania, pomaga im odnaleźć nadzieję, poprawić relację z osobami wspierającymi. Uczy jak obniżać stres, który jest jednym z wyzwalaczy raka. Stres jest również szkodliwy w trakcie leczenia ponieważ obniża odporność, a organizm właśnie teraz bardzo jej potrzebuje. Bardzo ważne jest nastawienie psychiczne, które może wspomagać leczenie. Ponieważ negatywne myśli szybko wyczerpują naszą energię, należy nauczyć się myśleć zdrowo. To pomoże odzyskać harmonię zarówno w ciele jak i w życiu. A to z kolei wspomoże proces zdrowienia.

 

Warsztaty z psychodietetyki - Psychodietetyka to intensywnie rozwijająca się dziedzina nauki zajmująca się żywnością i żywieniem człowieka zarówno chorego, jak i zdrowego, która została stworzona w odpowiedzi na fakt, że psychologia oraz dietetyka pozostają ze sobą w bardzo ścisłym powiązaniu. Psychodietetyka koncentruje się przede wszystkim na roli czynników psychologicznych w procesie zmiany nawyków żywieniowych.

 

Zajęcia z rehabilitacji/gimnastyki - Ruch fizyczny wywiera na ludzki organizm wiele korzystnych efektów, a w dziedzinie walki z nowotworem jest ważnym narzędziem profilaktycznym, jak również przeciwdziała nawrotowi choroby. Podstawowym celem wykonywania ćwiczeń fizycznych jest dotlenienie organizmu. Aktywny tryb życia powoduje odmłodzenie funkcji organizmu, zwiększa wytrzymałość mięśni, pomaga rozładować napięcie psychiczne i regulować masę ciała.

 

Osoby chętne prosimy o wypełnienie
ankiety zgłoszeniowej

 

 

 

plakat

 


Dobiegł końca cykl w ramach projektu "Razem po zdrowie" - kompleksowy projekt pomocy osobom chorym onkologicznie i ich rodzinom.

Projekt cieszył sie ogromnym zainteresowaniem.

 

razem po drowie koniec cyklu

 


W ramach projektu "Razem po zdrowie" - kompleksowy projekt pomocy osobom chorym onkologicznie i ich rodzinom dobiegł końca kolejny cykl warsztatów w dachach ktorego pacjenci wzięli udział w:

Warsztatach z psychodietetyki - Psychodietetyka to intensywnie rozwijająca się dziedzina nauki zajmująca się żywnością i żywieniem człowieka zarówno chorego, jak i zdrowego, która została stworzona w odpowiedzi na fakt, że psychologia oraz dietetyka pozostają ze sobą w bardzo ścisłym powiązaniu. Psychodietetyka koncentruje się przede wszystkim na roli czynników psychologicznych w procesie zmiany nawyków żywieniowych.Zajęciach z rehabilitacji/gimnastyki - Ruch fizyczny wywiera na ludzki organizm wiele korzystnych efektów, a w dziedzinie walki z nowotworem jest ważnym narzędziem profilaktycznym, jak również przeciwdziała nawrotowi choroby. Podstawowym celem wykonywania ćwiczeń fizycznych jest dotlenienie organizmu. Aktywny tryb życia powoduje odmłodzenie funkcji organizmu, zwiększa wytrzymałość mięśni, pomaga rozładować napięcie psychiczne i regulować masę ciała.

 


 


Zakończyły się nabór chętnych do ostatniego cyklu warsztatów dla pacjentow chorych onkologicznie i ich rodzin 
Zapraszamy wszystkich do zapisów do projektu "Moja wiedza - moje zdrowie"

 

W Ramach projektu "Moja wiedza - moje zdrowie" zapraszamy wszystkie osoby chore onkologicznie ktore ukończyły 60 rok życia do wzięcia udziału w:

 

 

Osoby chętne prosimy o wypełnienie
ankiety zgłoszeniowej

 

 

Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

 

 

Pobierz plakat

 


Dobiegł końca cykl w ramach projektu "Moja wiedza - moje zdrowie"

Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci. Bo zwyciężyć z rakiem to przeżyć każdy dzień z radością.

 

razem po drowie koniec cyklu

DOBIEGł KOŃCA KOLEJNY CYKL WARSZTATÓW w ramach którego odbyły się

 

 


 


Zakończyła się rekrutacja do ostatniego cyklu w ramach projektu "Moja wiedza - moje zdrowie"

 

 


 

  

Zapraszamy do zapisywania się na kolejny cykl.Zapraszamy wszystkich do zapisów na ostatni cykl projekt " Per aspera ad stra"

 

Kompleksowy program wsparcia chorych onkologicznie po 60 roku , który jest spółfinansowany ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Osoby biorące udział w projekcie mogły wziąć udział w licznych warsztatach grupowych taki jak:
- warsztaty prowadzone metodą Simontonowską
- warsztaty z psychoonkologiem
- warsztaty z porad prawnych
- warsztaty z psychodietetyki
- wykłady z rehabilitacji
- oraz wiele innych

Dodatkowo każdy uczestnik może spotakać się indywididualnie z prowadzącymi warsztaty.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z poprzednich cykli:


 


"Wiedza - radość - zdrowie"
pomoc osobom chorym onkologicznie i ich rodzinom

pobierz ulotkę...

wypełnij ankietę rekrutacyjną...

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach grupowych i indywidualnych w ramach kompleksowego projektu wsparcia chorych onkologicznie po 60 roku życia "Per aspera ad stra"

pobierz ulotkę...

wypełnij ankietę rekrutacyjną...

Zapraszamy na Nordic Walking


Kochani zapraszamy wszystkich chętnych na wiosenne zajęcia


Jajko, mydło, kura


Chodź po zdrowie!

Sprawdź załącznik!

Aktywni mimo choroby


Bezpłatne zajęcia gimnastyczne!

Dla każdego, kto chce poprawić swoją sprawność fizyczną, a przede wszystkim WYGRAĆ ZDROWIE! Zobacz szczegóły.