O nas :)

Magdalena Sadowska

mgr pedagogiki specjalnej (lic. leczniczej)
Certyfikowany Terapeuta metody Simontonowskiej


Ukończyłam liczne szkolenia oraz studia podyplomowe z zakresu Psychoonkologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu jak również realizuję ścieżkę certyfikacyjną z zakresu Psychoonkologii pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

Jestem współautorką poradników dla pacjentów onkologicznych. Od wielu lat współpracuję ze Stowarzyszeniami pomocy chorym onkologicznie na terenie Polski.

Pomogę Ci odnaleźć spokój, radość, poprawić jakość twojego życia. Metody którymi pracuję są odpowiednie dla osób, które znalazły się w kryzysowej sytuacji życiowej, dla osób z chorobami nowotworowymi jaki każdego kto chce odczuwać mniej negatywnych emocji i czerpać radość z każdej chwili.

Dorota Matloch

magister filologii romańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Adeptka kursu dziennikarstwa i copywriter z kilkunastoletnim doświadczeniem. Autorka książek dla dzieci i scenariuszy do programów telewizyjnych. Niezłomna propagatorka twórczego myślenia, w trakcie kursu w Ośrodku Twórczej Edukacji w Krakowie. Od niedawna zainteresowana zdrowym żywieniem _ ukończony kurs _Zdrowa kuchnia_ na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Specjalistka od promocji. Miłośniczka czytelnictwa, jogi, zumby i właściwych słów.

Pracowałam z dziećmi w wieku przedszkolnym i to one nauczyły mnie twórczo podchodzić do każdego problemu. Najlepszym sprawdzianem wszystkiego, czego się nauczyłam była moja własna choroba. Jestem tu, żeby pomóc Ci wyzwolić z siebie twórczy potencjał i pasję. Odwagę i radość. To nieprawda, że choroba odbiera Ci wszystko. Ty decydujesz, ile chcesz jej oddać.

Katarzyna Polak

mgr Pedagogiki, trener biznesu. Z wieloma certyfikatami i ukończonymi szkoleniami , miedzy innymi: Motywacji , Komunikacja interpersonalna Profesjonalna autoprezentacja, Mowa Ciała, Zarządzanie sobą w czasie pracy, Stres w pracy _ z czym to się je, Moja rola w zespole, Asertywność

Prowadzę szkolenia z zakresu komunikacji, motywacji, negocjacji. Cenię sobie bardzo pracę z ludźmi, którzy chcą coś w życiu zmieniać i poznawać siebie na nowo doświadczając różnych sytuacji, podejmując wyzwania. Jestem pewna, że pozytywne nastawienie, odwaga , wiara w siebie i ludzi pomagają zmieniać życie najlepsze nawet gdy życie bardzo nas doświadcza.

Moją pasją jest fitness, którego jestem instruktorem - takie małe hobby :)

Lubię różnorodność w życiu, nowe wyzwania, mam mnóstwo pomysłów. Jestem zwolennikiem wszechstronnego treningu ciała, ale najbardziej odnajduję się w tańcu, gdyż uważam, że nie ma lepszego sposobu na poprawę kondycji i humoru! :)

Konrad Opaliński

Jestem psychologiem o specjalności psychologia kliniczna. Studia ukończyłem na Wydziale Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu, gdzie obecnie przygotowuje rozprawę doktorską na temat wglądu w chorobę pacjentów z diagnozą schizofrenii. Z uczelnią jestem związany również zawodowo, gdzie pełnię funkcję nauczyciela akademickiego zajmującego się głównie zagadnieniami psychologii klinicznej oraz psychiatrii.

Ukończyłem liczne studia podyplomowe z zakresu diagnozy oraz terapii zaburzeń psychicznych, jak również realizuję ścieżkę certyfikacyjną z zakresu Psychoonkologii pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

W praktyce klinicznej stykam się głównie z osobami cierpiącymi z powodu chorób i zaburzeń psychicznych, neurologicznych, onkologicznych a także z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową.

Jestem autorem artykułów naukowych publikowanych w czasopismach krajowych oraz zagranicznych (w czasopismach z tzw. Listy Filadelfijskiej), jak również w prasie kolorowej (konsultant w dziedzinie psychologii w polskiej edycji miesięcznika Men_s Heath).

W obszarze moich zainteresowań znajdują się: kwestia świadomości choroby oraz relacje pacjent-lekarz w praktyce onkologicznej.

Monika Gil-Lenarcik

mgr fizjoterapii AWF Wrocław, certyfikowany międzynarodowy instruktor Nordic Walking INWA, absolwentka kursów: Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia Zespołów Bólowych Kręgosłupa wg Mc Kenziego A, B, Wychowawca Placówek Wypoczynku dla Dzieci i Młodzieży oraz kurs Podstawowej pierwszej pomocy. Pasjonatka przyrody, zwierząt, wycieczek górskich i rowerowych oraz aktywnych form spędzania czasu wolnego.

Byłam wolontariuszką przy organizacji III Dolnośląskich Onkoigrzysk Dzieci i Młodzieży oraz członkiem Koła Naukowego z Psychiatrii w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Prowadziłam wykłady na temat aktywności ruchowej w wieku senioralnym w ramach programu "Promocja zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej u osób w wieku senioralnym 55+".

Prowadzę zajęcia Nordic Walking w Stowarzyszeniu Promocji Sportu FAN. We Wrocławskim Centrum Sportowo-rekreacyjnym _Sportwerk_ pracowałam jako masażysta. Na stanowisku fizjoterapeuty pracuję we Wrocławskim Centrum Zdrowia. W pracy zawodowej, nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje, by móc jeszcze lepiej wykonywać obowiązki, a pomoc innym, daje mi wiele radości i satysfakcji. Moją domeną jest masaż klasyczny i tensegracyjny oraz elementy masażu gorącymi kamieniami.

Maciej Gil

Ukończyłem Turystykę i Rekreację w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Od wielu lat jestem Pracownikiem Dolnośląskiego Centrum Onkologii oraz przychodni badań klinicznych Synexus Polska. Pasjonuje mnie turystyka górska, kolarstwo ( mam za sobą wiele startów w Bikemaratonach) i sport szeroko pojęty oraz historia. Obecnie zdobywam Koronę Gór Polskich.

Jest mi bliska problematyka osób cierpiących fizycznie oraz psychicznie z powodu chorób przewlekłych w szczególności onkologicznych oraz z RZS dlatego zaangażowałem się w działania Stowarzyszenia. Pokazując piękno polskich gór, jezior, zabytków pragnę pokazać rolę pasji w leczeniu - zdrowieniu.

Ewelina Michalak

mgr psychologii UŁ, absolwentka kursu Arteterapii przy Polskim Instytucie Ericksonowskim, trenerka Racjonalnej Terapii Zachowania w trakcie szkolenia wg Programu Simontona, oraz 4-letniego kursu Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Pasjonatka natury, górskich wędrówek, niekonwencjonalnych sposobów działania i twórczego myślenia.

Pracowałam z dziećmi z rodzin patologicznych, z osobami niepełnosprawnymi ruchowo a od kilku lat pracuję z osobami chorymi onkologicznie. Ciągle nie przestaję się szkolić, by dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom móc pomagać jeszcze lepiej.

W sytuacji choroby pomogę Ci zobaczyć jak postrzegasz siebie i Twoje otoczenie oraz sposób w jaki to wpływa na Twoje zdrowie i samopoczucie. Pomogę Ci oswoić lęk, odnaleźć Twoją własną drogę zdrowienia i nauczę jak radzić sobie ze stresem.

Anna Dudek

Jestem psychologiem klinicznym. Studia ukończyłam na Wydziale Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu, gdzie obecnie rozpoczynam ścieżkę certyfikacyjną z zakresu Terapii Poznawczo-Behawioralnej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Ukończyłam studia podyplomowe pt.: Kryzysy i interwencja kryzysowa. W mojej praktyce klinicznej najważniejszy jest człowiek, to, co się dzieje w jego psychice. Po kilku latach pracy z człowiekiem wciąż odnajduję piękno jego psychiki, emocji i zachowań. Dwa latatemu zaryzykowałam i rzuciłam pracę w administracji rządowej, żeby poświęcić się w całości pracy w Dolnośląskim Centrum Onkologii - terapia podtrzymująca, grupowa, interwencja kryzysowa, prowadzenie warsztatów to teraz moja praca. Nareszcie wiem, że była to najlepsza decyzja w moim życiu. Na co dzień zajmuję pacjentami chorymi onkologicznie, zmagającymi się z depresją oraz zaburzeniami lękowymi.

Jestem pasjonatką aktywności fizycznej, biegam, uprawiam Spinning, TRX. Dzień bez ruchuto dzień stracony. Jestem weganką, interesuję się zdrowym trybem życia.

"Szukam innego świata bez nudy, rutyny, bezsensownych dyskusji, głupich wymówek, egoistycznych ludzi, czegoś co nie jest przereklamowane i plastikowe". Cuore Segreto